piątek, 28 czerwca 2013

końcoworocznie;-) czyli sercem patrz!

Świadectwa i nagrody rozdane, mowy wygłoszone i wysłuchane... wakacje...przede wszystkim dla uczniów, bo przede mną jeszcze co najmniej jedna rada, uzupełnianie dokumentacji, i prowadzenie protokolarza. No i poważny wybór podręcznika na przyszły rok dla jednej z klas.Ot co....


Dzień dzisiejszy uważam za radosny, mimo,że zaczął się od zaspania,co miało następstwa różne głównie w sferze estetyczno-kulinarnej  ( włosy nieumyte, makijaż pobieżny oraz bark śniadania,a przede wszystkim K A W Y) ,gorączkowe poszukiwanie kompletnej pary butów, wygodnych i pasujących do sukienki,potem galopada w stronę kościoła i od tego momentu już wszystko dobzre.
Mądre słowa księdza Jarosława, śliczna oprawa muzyczna- na koniec raz moje ulubione "szóstkami" z piosenką "Sercem patrz", podziękowania, kwiatki, buziaczki.
 Zazwyczaj staram się tak nastawić,żeby na nic nie liczyć, wtedy każdy przejaw wdzięczności czy życzliwości jest miłą niespodzianką. Bo tak na prawdę najważniejsza jest świadomość,gdy uczeń pokaże ,że docenia nasz wysiłek, pracę a  czasem serce. Podświadomie na to się czeka, nie na kwiatek czy czekoladki,ale na to ludzkie słowo. Czeka i się nie doczekuje...lub pada ono totalnie z najmniej spodziewanej strony. Wtedy radość jeszcze większa.
A wracając do tematu :Kolejny etap- tradycyjna wizyta na Chełmskiej Górze, w sanktuarium Matki Bożej ,miejscu przepięknym i czarodziejskim samym w sobie, wspólna modlitwa i różaniec,

 następnie radosny, niespieszny powrót do szkoły, gdzie jemy razem obiad w przyjacielskiej atmosferze. A na deser poza ciastem i owocami ...Wyniki matur!Słucham zachłannie, czekając na mój przedmiot: 90%, 95%, 98%!!!Łzy radości kręcą się w oczach.


Potem powrót do domku,a po drodze SMS od moich w tym momencie już byłych studentek Zuzi i Ani: "Obroniłyśmy się dziś obie w Bydgoszczy na 4. Dziękujemy i pozdrawiamy". Dla takich chwil warto żyć.I znowu radość. Satysfakcja,że praca wydała owoce. Niewiele znam piękniejszych uczuć.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

MIły Gościu;-).Dziękuję za odwiedziny i mam nadzieję,że zostawisz po sobie dobre wrażenie.Jeżeli chcesz cos napisac zaprszam,ale jeżeli chcesz sie tylko wyładowac, wysmiac czy obrazic kogos, to nie jest właściwe miejsce. Życze dobrego dnia lub nocy;-)