piątek, 19 lipca 2013

postcrossing- moje nowe hobby


Moja nadobna córka natchnęła mnie tą ideą i sama nie wiem kiedy wsiąknęłam...
Pomysł prosty ale sympatyczny: wysyła się kartki losowo wybieranym przez system osobom z całego świata i w ten sam sposób otrzymuje sie widokówki. Tradycyjnie, nie wirtualne, wypisywane ręcznie.


Ktoś stwierdził,że poprzez te kartki podróżuje po całym świecie, dla mnie jest to bardziej poznawanie ludzie, wyrywkowo, powierzchownie, ale jednak...
Każdy dzień naznaczony wyciągnięciem pocztówki ze skrzynki staje się radośniejszy i przyjemniejszy-a sama kartka to ogromna niespodzianka.


Dziennikarz z Holandii, pielęgniarka z Finlandii, adopcyjna matka 3 dzieci z Niemiec, studentka z Austrii, grafik z Rosjii- tylu ludzi, tyle różnych osobowości, indywidualności i szansy na przyjaźń.
Moja tablica na kartki przestała już wystarczać:Niekiedy , widząc kartkę w skrzynce, robimy z córką zakłady o to,do kogo tym razem jest kartka.
Ale to ja jestem bardziej crazy...


Ale wysyłanie pocztówek to tez ogromna frajda, nie mniejsza chyba niż wysyłanie


Zawsze staram się wysłać taką kartkę, jaka leży w preferencjach odbiorcy.
Teraz już tydzień czasu czekam, na odpowiedź jednej Portugalki, jakiego rodzaju pocztówki lubi...
Dzięki zakupom w moich ulubionych sklepach internetowych:


moja magiczna skrzynka z kartkami jest pełna i bogata;-).I tak na przykład, pan Hu z Chin życzy sobie  widokówkę z pociągami, a ja mam dla niego piękny parowóz, Angela z Nimiec najbardziej lubi kartki z kosmosem,a ja już adresuję widoczek z Marsa;-)
Oczywiście ludzie mają też mniej ekstremalne życzenia
Niektórzy , tak jak ja mają słabość do wizerunków pin up girls...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

MIły Gościu;-).Dziękuję za odwiedziny i mam nadzieję,że zostawisz po sobie dobre wrażenie.Jeżeli chcesz cos napisac zaprszam,ale jeżeli chcesz sie tylko wyładowac, wysmiac czy obrazic kogos, to nie jest właściwe miejsce. Życze dobrego dnia lub nocy;-)