poniedziałek, 29 czerwca 2015

Julie London -początki kariery
Julie London , a właściwie Gayle Peck urodziła się 26. 09. 1926 (w tym samym roku co MM :-) w Santa Rosa, a zmarła 18. 10. 2000 w Encino, pięć lat po wylewie, po którym nie doszła już do dawnej formy. Byłą prawdziwą kalifornijską pięknością, o wielkich błękitnych oczach, burzy ciemno blond włosów, olśniewajacym usmiechu i wspaniałej figurze. Przez wielu Amerykanów, była poszczegana jako symbol sexu, zaraz obok MM; ona sama jednak nie uważała się za sex bombę.
Urodziła się jako jedyne dziecko pary aktorów wodewilowych: Josephine (Jo) i Jacka Peck'ów. W prowadzoym przez nich w San Bernardino  radiu stawiała pierwsze kroki przed mikrofonem.
Rodzice Julie London:
Kiedy miała 15 lat, w1941r. jej  rodzina przeprowadziłą się do Los Angeles.


 Tutaj Julie ukończyła High School i zaczęła śpiewać z orkiestrą Matty'ego Malnecha. 
Fotografia Julie z tego okresu:Tutaj ukończyła też Hollywood Professional School,w 1945 r., a w oczekiwaniu na propozycje ról ze  studiów filmowych zatrudniła się jako windziarka w jednym z domów towarowych, zarabiając 19 $ na tydzień. Pracowała także z sukcesem  jako modelka.
Poniżej Julie w reklamie gry w szachy ;-)

Zgłosiła się też do profesjonalnej agencji prowadzonej przez żonę znanego aktora Sue Carol.
Jej fiszka z kartoteki:
Nie owijała w bawełnę;-), jej cel to zostać gwiazdą ;-)
To marzenie miało sie wkrótce spełnić. Julie zaczynąjąc od małej rólki w wieku 18 lat wystapiła w ponad 20 filmach. Do najbardziej znaczących można zaliczyć : "Return of the Frontiersman" (1951),"Fat man " ( 1951) z Rickem Hudsonem,  "Fighting Chance" (1955) z Rodem Cameronrm, "Crime against Joe" (1956), "Girl can't help " (1956) z Jayne Mansfield,"The great man " (1957), "Drango " (1957) i "Man of the West" (1958 ) z Garym Cooperem, 
Dostawała pozytywne recenzje i kolejne role, choć jej głównym zadaniem było przede wszystkim pięknie wyglądać,co wykonała z nawiązką, o czym świadczą fotosy i plakaty filmowe.


W 1947 r. Julie poślubiła aktora Jacka Webba.


 Z mężem miała dwie córeczki: Stacy i Lisę. Po przyjściu młodszej dziewczynki na świat Julie stała się modelową mamuską -zarzuciła swoją karierę, poświęcając się prowadzeniu domu, wychowaniu córek i wspieraniu walczącego z alkoholizmem męża.

 W 1953 r para rozwiodła się , kiedy Jack stanął na nogi,a jego kariera nabierała coraz większego rozmachu, a on sam spędzał coraz więcej czasu poza domem. Julie wyszła z tego małżeństwa  wprawdzie bogatsza o sute alimenty, odszkodowanie, polisę na życie ex-męża, meble, biżuterię i nowego cadillac'a , ale z podkopanym poczuciem własnej wartości.
Wychodząc z gmachu sądu po otrzymanym rozwodzie, natknęła się na swojego już ex przy wyjściu.
Otworzył przed nia drzwi i powiedział z uznaniem :"wyglądasz jak milion dolarów Julie", na co ona uniosła palce w geście V i przemaszerowała obok niego.
https://www.youtube.com/watch?v=uiycWwEX6Kc


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

MIły Gościu;-).Dziękuję za odwiedziny i mam nadzieję,że zostawisz po sobie dobre wrażenie.Jeżeli chcesz cos napisac zaprszam,ale jeżeli chcesz sie tylko wyładowac, wysmiac czy obrazic kogos, to nie jest właściwe miejsce. Życze dobrego dnia lub nocy;-)