niedziela, 12 lipca 2015

Marilyn Monroe najsłynniejsza pin up modelka Earla Morana

Jak pisałam wcześniej malarz poznał w Hollywood poprzez agencję Blue Book z Los Angeles  wtedy jeszcze nie MM tylko Normę Jeane,  kiedy miała 19 lat i dopiero "wkręcała się" w filmowe towarzystwo. Pracowała dla niego jako modelka przez 4 do 5 lat ( 1946- 1950 ), otzymując 10 $ za godzinę pozowania. 

To co rozpoczęło się jako praca z czasem przekształciło w obustronną przyjaźń. Moran twierdził, że MM ma tak wyrazistą twarz i ciało, że w każdej pozie prezentuje sie pięknie i interesująco. MM z kolei przyznawała, że jej nogi malowane przez artystę są o wiele zgrabniejsze niż w rzeczywistości. Moran fotografował MM w różnych strojach i pozach, a później na podstawie zdjęć wykonywał rysunki pastelami.Marilyn_Monroe_Earl_Moran_Bus_Stop

W styczniu 1987 r Playboy opublikował część rozbieranych fotografii  Marilyn pochodzących ze zbiorów Earla Morana.


Ale MM gościła już wcześniej w sztandarowym magazynie Hugh Hefnera:

W swoich pracach artysta bardzo często wykorzystywał cały wizerunek MM, niekiedy zaś tylko twarz albo ciało w konkretnym ustawieniu.
W ostatnich latach pastelowy portret jego autorstwa przedstawiajacy MM został sprzedany za 83.000 $.
Earl Moran with Marilyn Monroe posing

Earl Moran via Flickr
earl moran


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

MIły Gościu;-).Dziękuję za odwiedziny i mam nadzieję,że zostawisz po sobie dobre wrażenie.Jeżeli chcesz cos napisac zaprszam,ale jeżeli chcesz sie tylko wyładowac, wysmiac czy obrazic kogos, to nie jest właściwe miejsce. Życze dobrego dnia lub nocy;-)