niedziela, 3 marca 2013

pin up girls wiszą na telefonie

 

 

  

 

Telefon jest potężnym środkiem oddziaływania, a rozmowa telefoniczna potrafi wywrzeć bardzo silne i długotrwałe wrażenie (Forsyth, 1998, s.7)

 


 


Czy Alexander Graham Bell opatentowując w 1876 r swój wynalazek nazwany telefonem mógł przewidzieć jak ważną rolę odegra on w życiu ludzkości?
Nie wiem...

To urządzenie ewaluowało z czasem, zmieniając swój rozmiar, zasięg, cenę, by wreszcie móc funkcjonować bez kabla 

 

 
Dzisiaj nie możemy praktycznie obejść się bez popularnej "komórki", świadczą o tym sceny dnia codziennego- w pracy,w autobusie, sklepie, na ulicy, czy nawet  nagłe odzywające się skoczne melodyjki w czasie niedzielnej mszy świętej;-)Ja osobiście przestałam nosić zegarek, odkąd posiadam podręczny telefon.

 


Telefon stał się potężnym medium, ale także "bohaterem" filmów, powieści czy piosenek.
Często słyszy się, że godzinne rozmowy przez telefon to rzecz typowa dla kobiet. I sądząc po ilości wizerunków pin up girls z telefonem, zdaje się to być prawdą. Nie zapominajmy jednak, że większość artystów tworzących te przedstawienia to mężczyźni. A więc zmowa!
 

1 komentarz:

  1. wg mnie faceci tak samo duzo gadaja przez telefon!

    OdpowiedzUsuń

MIły Gościu;-).Dziękuję za odwiedziny i mam nadzieję,że zostawisz po sobie dobre wrażenie.Jeżeli chcesz cos napisac zaprszam,ale jeżeli chcesz sie tylko wyładowac, wysmiac czy obrazic kogos, to nie jest właściwe miejsce. Życze dobrego dnia lub nocy;-)